• Одеса, вул. Грецька, 48а
  • Довідка: 722-48-51

Одеський ТЕАТР ЮНОГО ГЛЯДАЧА

ІМ. Юрія ОЛЕШИ

Про театр

Днем відкриття Одеського театру для дітей (таким було його ім`я при народженні) стала субота 10 травня 1930 року, коли прем`єрним показом у приміщенні колишнього «Північного театру» було призначено виставу «Фриц Бауэр» (режисер Софія Мануйлович). Творчою діяльністю театру керував завідувач художньою частиною і головний режиссер М.Молчанов.

Друга Світова війна застала ТЮГ на підйомі творчої діяльності. І цей високий рівень коллектив сповна підтвердив творчою роботою, яка здійснювалася в умовах евакуації. А після звільнення Одеси, 7 листопада 1944 року Одеський ТЮГ першим серед дитячих театрів України відкрив двері юним глядачам.

З прискіпливою увагою підходячи до класичної драматургії, театр завжди намагався не випускати з поля зору кращі твори сучасних авторів. Помітними подіями театрального життя міста у різні роки стали вистави ТЮГу «Одруження» М.Гоголя, «Ліс» і «Гроза» О.Островського, «Казка про царя Салтана» О.Пушкіна, «Підступність і любов»  Ф.Шиллєра, «Біліє парус одинокий» и «Син полку» за В.Катаєвим, «Міщанин у дворянстві» Ж.Б.Мольера, «Дядечків сон»  Ф.Достоєвського, «Маленький принц» А.де Сент-Екзюпері, «Лісова пісня» Л.Українки, «Ромео & Джульєтта» В.Шекспіра

У трупі представлені актори різних поколінь - заслужені артистки України О.Бурлай-Пітерова, В.Губська, В.Гульченко, А.Люшина, Г.Топоркова та досвідчені майстри і талановита молодь - В.Раду, І.Тільтіков, С.Фролов, О.Нагаєва, Л.Ланець, З.Скальська, С.Демченко, М.Маліцький, О.Саяпіна, Л.Карєва, О.Кочетов, І.Шинкаренко, О.Давлятян та ін.

З 1986 р. і до останніх днів життя головним режисером ТЮГу беззмінно був відомий майстер театру і кіно, заслужений артист України В.Наумцев (1934-2011). В незмінному творчому тандемі з ним працював нинішній головний художник театру М.Вилкун., заслужений художник України.

В 2016 році Одеському театру юного глядача було присвоєно ім’я письменника та драматурга Юрія Олеши. Це вдихнуло новий ентузіазм в творче життя колективу.

В серпні 2017 р. директором-художнім керівником театру стала актриса і режисер театру Оксана Бурлай-Пітерова, заслужена артистка України.

Колектив театру відзначено нагородами Міжнародного фестивалю «Багряні вітрила», Міжнародних фестивалів ТЮГів, Міжнародного фестивалю мистецтв «GLORIA».

Двічі на базі театру  були проведені фестивалі та  лабораторії-конкурси молодої режисури спільно с міжнародним проектом «Відкриті двері» за підтримки Українського культурного фонду і Одеської обласної державної адміністрації.

Вперше в Одесі та в Україні в осені 2017 р. Одеський ТЮГ почав проект «Відкриті читання» класичних і сучасних п’єс  українських драматургів. Театр відновив традицію гастролей – в Україні та за її межами: в Миколаїв, Кам’янський та Мінськ (Білорусь).

Сімейний клуб «Ми йдемо у театр!» – така нова форма роботи з дітьми та їх батьками почала працювати в театрі з осені 2017 р. Щорічна виставка дитячого малюнку – наша добра та гарна традиція до Міжнародного Дню захисту дітей. 

З 2019 р. Одеський театр юного глядача ім. Юрія Олеши – індивідуальний член Міжнародної асоціації театрів для дітей – ASSITEJ. В 2021 р. наш театр став одним із фундаторів Українського національного центру ASSITEJ.

Одеський ТЮГ – «Театр для всієї сім’ї», завжди відкриває двері експериментам. Молоді режисери, молоді артисти, молоді драматурги, досвідчені фахівці, завжди молоді душею майстри та ветерани сцені – так зараз виглядає Одеський театр юного глядача імені Юрія Олеши.

back to top

КАСА ТЕАТРУ, ЗАМОВЛЕННЯ КВИТКІВ: 722-75-63

Уточнюйте наявність місць та квитків у касі нашого театру за тел: 722-75-63

Кожна дитина з 4 років зобов'язана мати окремий квиток
Довідки: 722-48-51, довідкова служба не дає інформації щодо наявності місць та квитків у касі нашого театру.